PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734957}
6,2 46 442
oceny
6,2 10 1 46442
7,0 38
ocen krytyków
Steve Jobs
powrót do forum filmu Steve Jobs
użytkownik usunięty
Saint_Dumas

Aaron Sorkin za maszyną do pisania, więc nie może też być źle napisany.

Saint_Dumas

Seth Rogen w obsadzie to będzie słaby film. Boyle schodzi na absolutne niziny.

markin

Każdy film o Jobsie będzie lepszy od Jobsa z 2013

pawel059

szczerze to nie interesuje mnie ten Jobs dla mnie to kawał syfu i tyle. Tu ukraść pomysł tam go przedstawić jako swój i promować się a kasa leci.

markin

No tak wszystko obraca się wokół pieniądza i krzywdy ludzkiej opakowane w ładnym pudełku nieźle się sprzedaje.

pawel059

tak to jest od zarania dziejów. Doskonale to widać po tym jak został potraktowany Tesla.

markin

Tak, dużo czytałem o Tesli. Wspaniały wynalazca, jest wiele fajnych anegdot i niewyjaśnionych informacji na jego temat. Tesla tyle by można o nim pisać napiszę tylko jedno, kiedyś jakiś jego znajomy miał jechać na Syberię czy tamte okolice a Tesla mu powiedział, żeby był uważny po prostu i coś tam się stało mnóstwo drzew poprzewracanych, podobno Tesla to spowodował, testował jakąś ogromną siłę na odległość.

pawel059

Wiem o czym mówisz katastrofa Tunguska. FBI weszła do niego i do dnia dzisiejszego jego prace są klasyfikowane jako ściśle tajne. Tesla traktował Ziemię jako wielki kondensator energii no i podobno potrafił przesyłać ogromną energię w dowolne miejsce na Ziemi po stratosferze chyba. W końcu to tylko plusy i minusy.

pawel059

W kontekście Tesli ja piszę jak Teslę potraktowano np. Edison wszystko mu ukradli i musiał zmagać się procesami.
Tak do tej pory jest w USA po prostu małym nie opłaca się wszczynać procesów. Jobs to złodziej i już się nie dowiemy co komu podiwanił.
Fajny film jest w tym kontekście a nawet dwa.

http://www.filmweb.pl/film/Przeb%C5%82ysk+geniuszu-2008-446446

http://www.filmweb.pl/film/Tucker+-+konstruktor+marze%C5%84-1988-11242

W tej kolejności polecam.

Patrze na daty Tunguska 1908 więc Tesla spokojnie mógł to zrobić.

markin

Przebłysk geniuszu widziałem, a tego drugiego nie, obejrzę w późniejszym czasie, jak skończę oglądać to co już zacząłem.

A w przebłysku geniuszu jednak się udaje temu wynalazcy wygrać sprawę, ale na tym stracił jego kontakt i relacje z rodziną.

pawel059

gdyby się nie udało to by nie było filmu :) Tam jest dużo powiedziane jak działają firmy i ilu wynalazców czy też twórców nie podejmuje kroków prawnych do własnych wynalazków.
W tym filmie są pokazani inni wynalazcy którzy go zachęcają do walki.

Polecam obserwować polską firmę która powstałą na wynalazku ciekawym.
Mianowicie
Olga Malinkiewicz wynalazła nowe ogniwa fotowoltaniczne i założyła firmę. Zobaczymy jak to się potoczy warto obserwować bo mamy to teraz na dłoni naszych czasów.

ocenił(a) film na 6
Saint_Dumas

Wszystko jest możliwe. Wszystko można spiep... . Nawet najlepszym. Jak w tym przypadku.
Film nie jest gniotem. Jest znacznie lepszy od poprzedniego. A jednak rozczarowuję (bynajmniej mnie).
Po twórcy "Slumdog" i "Trainspotting" oczekiwałem więcej. Zwłaszcza, że jest Fassbender (genialny w "Zniewolonym"). Zresztą, Fassbender gra tu świetnie. Brak chronologii też był dobrym pomysłem.
A jednak coś zawiodło. Co? Brak emocji, pasji , energii. Zabrakło samego Steve'a Jobsa.
Może należało poświęcić więcej miejsca na początki? Garażowe, kiedy największy kapitał stanowił rozklekotany Volkswagen. Z tej perspektywy stworzenie od zera najbardziej wartościowej firmy na świecie jeszcze bardziej zdumiewa.
Zabrakło też pokazania motywacji i osobowości Jobsa.
"Nie ma takiego wielkiego czynu który nie powstałby z wielkiego marzenia". No właśnie, w tym filmie zabrakło marzeń. Takich jak choćby w tym 2 minutowym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=ooVNtzNYTCI

ocenił(a) film na 5
robinson777

właśnie, czegoś tu zabrakło. jakiegoś pazura. jest to film o prezentacjach, a brakuje emocji, czegoś więcej.

robinson777

Dokładnie. Zabrakło Jobsa. Film oceniam pozytywnie jednak akcja za bardzo rozciągnięta i jak wyżej : Film o prezentacjach. Już Jobs z 2013 był dużo lepszy bo były i początki jak i wszystko ze sobą zgrane. I nie wiem czy tylko mnie denerwował fakt iż postacie nie są nawet odrobinę podobne do pierwowzorów. W filmie z 2013, początek gdy Ashton Kutcher takim samym stylem chodzenia - prezentuje na scenie iPoda powalał bo był bardzo ale to bardzo podobny. A tutaj mina Fassbendera bliżej jest do Jokera z Batmana.

ocenił(a) film na 6
Skromny16

Podobieństwo do pierwowzorów (wizualne) ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Mnie z kolei bardziej irytowała nie-filmowość i teatralna maniera. Scenariusz bardziej pasowałby do sztuki teatralnej czy wręcz słuchowiska. Choć i w tej formie, mam wątpliwości, czy byłoby to bardzo ciekawe?
Scenariusz jest zlepkiem autentycznych rozmów i dialogów z których niewiele jednak wynika. To zresztą problem wielu biografii. Chlubnym wyjątkiem jest książka "Steve Jobs" Waltera Isaacsona którą polecam.

ocenił(a) film na 5
Saint_Dumas

A jednak ;-)

Saint_Dumas

Przeciwnie. Danny Boyle za kamerą, jeżeli nie chcę cierpieć na nudności, muszę się trzymać z daleka od kina.

Margo_M

No właśnie. Poza Trainspotting i Niebiańską Plażą co on nakręcił.
Mydlaną opowieść w scenerii Indyjskiej czyli Slum Dog ?

Pomyśleć że Scorsese czy Mann nie dostał Oscara za ich najlepsze filmy, a takie coś ...ehh.

KRISPO_DE_PALMA

Tak, u mnie trafił na czarną listę po Slum Dogu. Choć przyznam się...:) gdy to pisałam, myślałam o Aronofskym, bo on u mnie też jest na tej liście, skojarzyli mi się, bo obaj nakręcili filmy o dragach. Ale ta drobna pomyłka nic nie szkodzi, bo na Boyle'a filmy też już nie chcę patrzeć.

ocenił(a) film na 3
Saint_Dumas

Ujęcia w ciągłym biegu, niczym w filmach sensacyjnych gdy detektyw wchodzi na komisariat. irytujące.

ocenił(a) film na 8
Saint_Dumas

Nie jest :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones