PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 617
ocen
7,6 10 1 253617
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

niedosyt

ocenił(a) film na 7

Niestety film nie zachwycił mnie. Owszem, "Marzyciel" to dobry film, momentami nawet bardzo dobry z piękną muzyką i udaną grą aktorską. A jednak w zasadzie w ogóle mnie nie dotknął. Nie zaintrygował. Nie zmusił do myślenia. W kilku momentach zaskoczył mnie wywołując wzruszenie, lecz były to chwile niemalże przypadkowe i całkowicie ulotne. "Marzyciel" nie pozostał ze mną, nie utrafił w moją częstotliwość odbiorczą. Przez to nie mam w zasadzie nic dobrego ani złego do powiedzenia o nim. Muszę więc uznać film za rozczarowanie. Liczyłem na niezwykłe przeżycie. Cóż, "Marzyciel" najwyraźniej nie był filmem dla mnie.

torne

Mnie też nie zachwycił. Jednak doznania chłopca były dla mnie na tyle prawdziwe, że aż ważne. Obie postaci: i Peter i Barrie mają w sobie tyle niezmierzonego smutku, a świat zmyślony na tyle nie zaspokaja jednak ich głodu na bliskość prawdziwą, że siłą rzeczy ten film wciąga mnie w swoją orbitę, do tego stopnia, że nie usłyszałam w ogóle muzyki, chociaż szłam z nastawieniem wsłuchania się w nią, bo Kaczmarka z innych filmów, a szczególnie z Total Eclipse, bardzo cenię.

ocenił(a) film na 7
Klitajmestra

Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, to tuaj film rzeczywiście funkcjonuje. Wzruszały mnie właśnie te interakcje, to definiowanie siebie porzez kontakt ze światem zewnętrznym i wewnętrznym.
A co do muzyki... Kaczmarek skomponował niezłą muzę, jednak trochę zbyt ułagodzoną, oswojoną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones