PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 638
ocen
7,6 10 1 253638
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

Nie chcę oceniać, pozostawię moje myśli dla siebie, bo tak będzie dla nas wszystkich lepiej...
Ja napisze za to, ze włączyłam go około 1 w nocy i chciałam obejrzeć tylko kilka minut, ale film wciągnął mnie tak, że doszłam do połowy i nawet mimo tego, że 2 razy w ciągu trwania seansu wyłączył mi się komputer to włączałam go po to żeby dokończyć film. Jestem zachwycona. Film mnie rozbawił i wzruszył w wielkim stopniu... Łzy w oczach miałam przez 3/4 filmu (naprawdę)
Dodatkowy plus za życiowe zakończenie i brak typowego ckliwego wątku miłosnego.
A tym, którzy film oglądali w kinie lub w towarzystwie i ich nie zachwycił radzę obejrzeć go jeszcze raz ale samotnie, bo w samotności człowiek nie ma zahamowań, nikogo nie musi udawać, niczego nie musi się wstydzić i może udać się do własnej Nibylandii...
10/10 <3

ocenił(a) film na 8
pozdroelojol

Prawda film wzrusza i chwyta gdzieś tam za serce - ale bardziej gdzieś tam w podświadomej przestrzeni, na początku faktycznie film wydawał mi się nudny, ale później wciąga i z czasem robi się coraz lepszy, arcydziełem bym go nie nazwał ale jest to naprawdę dosyć dobre kino - coś jakby znalezienie złotego środka pomiędzy filmem komercyjnym a ambitniejszym z głębszym sensem. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
ariel27

Ta "nuda" jest właśnie dużą zaletą tego filmu. Czasem spektakularność w filmach męczy, a Amerykanie wręcz to kochają. Także miłe zaskoczenie, bardzo miłe.
Film jest uroczy i wzruszający ;) Na pewno nie dla kogoś kto chce się tylko rozerwać z miską popcornu. ;)

ocenił(a) film na 8
Megins

Na starcie powiem, że to co piszę to jest mój własny wywód amatorski i jak najbardziej nieprofesjonalny, zwykła moja opinia :) Ten film jest inny niż wszystkie, a przez to staje się wyjątkowy. Oglądając go łatwo zapomnieć o otaczającym świecie, wciąga niebanalną i przede wszystkim nieprzewidywalną fabułą. Nie powiedziałbym, że każdy znajdzie tam coś dla siebie bo to nie jest kolejna naiwna "masówka" i to łatwo zauważyć, prezentuje on pewne wartości. Przedstawienie rzeczywistości w sposób bajkowy i dziecinny, bez wielkich słów, bez autorytetów tworzonych często na siłę, świat ukazany z najprostszej możliwej strony, ale niebanalnie, trafia do nawet wymagającego widza. Nie sądziłem, że ten film zrobi na mnie takie wrażenie, jak widać warto zobaczyć coś niepozornego, aby się przekonać o prawdziwej naturze filmu. :)

ocenił(a) film na 10
pozdroelojol

Kiedy zabierałam się za oglądanie filmu nie oczekiwałam nie wiem jakiego cudu. Sęk w tym, że kiedy go obejrzałam i weszłam na filmweb'a, żeby go ocenić kursor zaczął zasuwać na 10:)
Nie, ale tak poważnie to naprawdę... niezwykły. Po głębszym zastanowieniu nie umiem sprecyzować, co mnie w nim oczarowało. Normalnie mówi się, muzyka, gra aktorska itp.. Ale w tym wypadku wszystko tak pięknie się uzupełniało, że nie muszę wyliczać.
Ach, i zgadam się z tobą szczególnie w jednej kwestii. Fimy TEGO typu, jak również inne, które, bądź co bądź, wymagają od widza myślenia i odczuwania naprawdę, najlepiej jest obejrzeć w samotności, bądź z osobami, które do seansu podchodzą tak jak główny zainteresowany:). Nie żebym odradzała chodzenie do kina, czy rezygnowanie z filmów z przyjaciółmi, po prostu wiadomo -różne gusta = różne reakcje. Uważam, że w kinie o wiele lepiej można się skupić, nawet jeśli znajdą się tacy, na których to trzeba, że tak powiem ,,cichnąć":) ( Na całe szczęście mnie tacy zdarzyli się jedynie parę razy :p).
PS. Koverss, wypowiedź amatorska czy nie, grunt, że trafna:)

ocenił(a) film na 9
pozdroelojol

Ten film jest wspaniały i tyle. Co do wątku miłosnego - o to właśnie chodzi w miłości... Nie o ckliwe wzruszenia i mówienie sobie co chwila "Ach, kocham Cię" ale o porywy duszy i wzajemny szacunek. Co to jest sztuka? Sztuką jest sprawić, że w człowieku odzywa się coś, co jest naprawdę głęboko i w codziennym życiu prawie tego nie odczuwamy... Ten film to potrafi, dlatego można go spokojnie nazwać dziełem sztuki. Ja oglądałem ten film w samotności i każdemu to polecam - nie trzeba kryć się z emocjami, które Marzyciel wyzwala. Pozycja obowiązkowa dla każdego wrażliwego i myślącego człowieka

pozdroelojol

jak ktoś uważa, że ten film jest nudny to niech ogląda filmy akcji, a nie dramat pod tytułem Marzyciel.
Śmieszne, niech sami zapytają się o co im chodzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones