PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 586
ocen
7,6 10 1 253586
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

zrobiony "pod oscary".Cała "magia", którą się wszyscy tak zachwycają mnie wydaje się sztuczna i wymuszona. Nigdy nie rozumiałem też fascynacji "Piotrusiem panem" i całego tego idiotycznego "odkrywania w sobie dziecka". Dla mnie jest to tylko dowód infantylizacji społeczeństwa- jednej z wielu chorób naszej epoki. Możecie mnie nazwać nudziarzem, ale uważam, że można być człowiekiem z fantazją bez cofania się w rozwoju do wieku 10 lat. Dlatego właśnie takie amerykańskie magiczne myślenie doprowadza mnie do szału. Choć potrafię się wzruszyć, i niejednokrotnie płakałem oglądając filmy, to na "marzycielu" czułem tylko nudę i senność. Johnny Depp zagrał dobrze( czy kiedykolwiek zagrał gdzieś żle?) Swietnie mówił ze szkockim akcentem, ale nie jest to najlepsza rola w jego dorobku. I choć jestem wielkim fanem jego aktorstwa, to uważam że w tym roku oscar należy się raczej L. Dicaprio za "Aviatora"- skądinąd także hollywódzkie widowisko, znacznie jednak mniej kiczowate i ogólnie bijące "marzyciela na głowe pod wszystkimi względami.

ocenił(a) film na 6
promovid1

całkowicie się zgadzam. Na dokładkę bardzo szybko było jasne, że tego filmu nic nie uratuje, ten brak nadziei na jakiekolwiek przebudzenie artysty w kimkolwiek z robiących Marzyciela był dla mnie frustrujący. Jestem ciekaw, czy kiedykolwiek Depp zapytał reżysera: "Po co robimy ten bzdet"

promovid1

moze gdybys rozumial fascynacje piotrusiem panem to podobalby ci sie ten film, ja ją rozumiem, dlatego nie mam prawie nic do zarzucenia "marzycielowi", moze i byl robiony z mysla pod oskary, ale wiekszosc filmow w ameryce takich jest, a sztucznosci tu nie dostrzegam, dlatego sie z toba nie zgadzam

promovid1

niektórzy dobrego filmu nie zauważą nawet gdy usiądzie im na twarzy.

ocenił(a) film na 4
kotbury

To co tu napisałeś jest takie odkrywcze... oryginalne... i w ogóle genialne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones