PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 638
ocen
7,6 10 1 253638
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

...najpiękniejsze w tym filmie jest to, że tak doskonale naśladował Piotrusia Pana.
Pokuszę się o stwierdzenie, że widzowie Marzyciela są tymi samymi, którzy oglądali sztukę w
teatrze. Kto nie związał się emocjonalnie z tym filmem, kto zwrócił uwagę na oderwane od
rzeczywistości zachowania bohaterów i na ich dziecięcą momentami naiwność ten już dawno
dorósł. Cieszę się więc, że poddałem się tej magii niczym dziecko.

ocenił(a) film na 10
SbobekH

Jestem filmem zafascynowana, zauroczona i absolutnie w nim zakochana. Ale co się dziwić - mam 15 lat i nadal uważam się za dziecko, a magia tego filmu przesiąknęła mnie od stóp do głów. Tak łatwo mi się było w nim zatracić :) mam nadzieję że z czasem się to nie zmieni, i że w Pana wieku - bo zakładam, że jest Pan trochę starszy ode mnie - nadal będzie mi łatwo "poddać się tej magii". I później, i później, i później... Bo szczerze mówiąc wolę skończyć jak pan Snow, który "do końca pozostał dużym dzieckiem" niż jak babcia chłopców, nie potrafiąca nawet przyjąć do myśli tego, że dorosły człowiek potrafi "cały dzień bawić się z dziećmi" :)

ocenił(a) film na 10
elfosz

Kończę studia i za każdym razem, gdy oglądam ten film, przeżywam istne katharsis. Nie wiem czy to nadszedł dla mnie czas na założenie rodziny czy wciąż mam duszę dziecka, która odżywa jak podczas seansu(stale od pierwszego seansu Marzyciela jeszcze w 2004). Najbardziej wzruszają mnie sceny z Sylwią, mamą chłopców - jej zafrasowanie codziennymi drobnostkami, stały ogrom pracy przy dzieciach, całkowite im oddanie, a także prozaiczne radości, które oni jej dostarczają.
Ten film jest bardzo ojcowski - zarówno czułość z jaką Pan Barrie trzyma trzyma Sylwię za rękę, gdy ta leży chora, a także radość jaką może dać zabawa z dziećmi i ukazywania im świata - tego prawdziwego czy też skrytego na kartach sztuk, powieści czy też czystej fantazji. Trudno oddzielić kobietę od dzieci i też trudno nie pokochać ich obojga. Ale to wyższy etap - czekam na niego w moim nibyprozaicznym życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones