PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 577
ocen
7,6 10 1 253577
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

Nibylandia

ocenił(a) film na 10

Marzyciel to naprawdę niezwykły film.
Na pozór zwykła historia pisarza, który zabiera się do pracy po jego nie udanej sztuce.Ale to jest
niezwykła historia.W filmie tym dostrzegamy, że mobilizację i natchnienie można zdobyć dzięki na
pierwszy rzut oka zwykłym osobom poznanym przez przypadek w parku.
Oglądając ten film mamy wrażenie, że sami jesteśmy Piotrusiem Panem i chcemy się uwolnić od
codzienności.Przez większą część czasu w filmie jest prezentowana znajomość głównego
bohatera z rodziną Llewelyn Davies, która przeistacza się w przyjazń a następnie w miłość.Może
dla zwykłej osoby staje się to nużące, ale gdy tylko pojawia się wątek Nibylandii, która jest tym
wszystkim czego pragnie każdy z nas(wolnością od codzienności) widz zaczyna dostrzegać urok
tego filmu.
Tą historię zaczarowują genialni aktorzy, bez których byłaby to zwykła opowieść o codziennym
życiu.A dopełnieniem wszystkiego jest znakomita muzyka autorstwa Jana Kaczmarka, która
urzeka do łez.
Jedno co zawodzi w związku z tym filmem jest to, że ''Marzyciel'' został nagrodzony tylko jedną
statuetką Oscara a powinien dostać tę nagrodę jeszcze za m.in.kostiumy, grę aktorską i
oczywiście za najlepszy film. A.J.Anderfield

ocenił(a) film na 9
PitStark

We wszystkich nominowanych kategoriach, była wówczas duża konkurencja. Filmy prezentowały wysoki poziom.

PitStark

Właśnie sobie dzisiaj przypomniałem to arcydzieło, gdyż miałem pragnienie uciec do Neverlandu. I kolejny raz oglądałem jak zaczarowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones