PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 617
ocen
7,6 10 1 253617
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

Hmmmm....

ocenił(a) film na 7

Trudno się dziwić, chociaż ten tytuł trochę pasuje do oryginalnego. Pamiętam jak to polski tłumacz, rewelacyjnie przetłumaczył dialog w jakimś amerykańskim filmie sensacyjnym:

-Fuck you, man ! : Kurczę, człowieku.
-What the fuck, are you doing here ?! : Co ty tutaj robisz, do diaska?
-Not your fucking bissnes !!! : Nie twój zasmarkany interes!
-Shit!!! Shut up fucka !!! : Cicho... Cicho.
-Get fuck off... : Odejdź stąd....
-Fuck you !!! : Tere fere.
-Fuck you to !! : Ty też, tere fere.


Pozdrowienia, Vikejs.

Vikejs

Heh, ciekawe jaki to był film...Ale zauważyliście że często tłumaczą najgorsze przekleństwa w taki właśnie sposób?

Ja

ocenił(a) film na 7
marcheff

Zauważyłem, ale najśmieszniejsze jest to, że film, który jest puszczany w telewizji po 22:00 i to na dodatek z czerwonym znaczkiem jest tak właśnie tak cenzurowany. Czego oni się boją? No rozumiem film puszczany o 20:00, dzieci jeszcze nie śpią, ale film po 22:00. Chociaż gdyby cały czas lektor czytał takie słowa, to napewno by mi one zbrzydły.


Pozdrowienia, Vikejs.

P.S. Podaj mi swojego e-maila. Wyślę ci coś zabawnego na temat tłumaczów.

ocenił(a) film na 9
Vikejs

to był film czy kabaret? mam taką mp3-ke:) nieważne...

a co do "Finding neverland", to tytuł "Marzyciel" moim zdaniem nie pasuje tak dobrze jak oryginalny, bo wysuwa na pierwszy plan Barriego - a chodzi przecież o szukanie "nibylandii" nie tylko przez głownego bohatera, ale i chłopców, a zwłaszcza ich matkę

ocenił(a) film na 7
pablo_yabollo

Ten film sensacyjny oglądałem w telewizji już dawno, ale jakiś czas temu osłuchałem właśnie kabaret, w wykonaniu Macieja Sturha w formacie mp3. Okazało się, że widziałem to w telewizji gdzieś rok temu.

Pozdrowienia, Vikejs

ocenił(a) film na 9
Vikejs

a co to za mp3 shtura.......??też bym z przyjemnością posłuchał :D

ocenił(a) film na 7
PeePee

Więc podaję ci link -
http://www.hoomor.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=category&id=1 [www.hoomor.pl/pafiledb/ ...]

Jest tam wiele śmiesznych mp3-ójek. Między innymi: "Tłumaczenie".


Pozdrowienia, Vikejs.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones