PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817417}
7,7 114 697
ocen
7,7 10 1 114697
6,7 58
ocen krytyków
Jojo Rabbit
powrót do forum filmu Jojo Rabbit

Jej

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem. Nie sugerujcie się trailerem. Film to raczej tragikomedia, z naciskiem na pierwszy człon tego słowa.
Kwiecień-maj 1945. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy zindoktrynowanego dziecka, które przeżywa swe hitlerjugendowe "przygody", toteż przez większość czasu rozmaite "przykrości" pełnią funkcję tła. Widzimy egzekucje defetystów oraz niemieckich jeńców w różnym wieku, ruiny, rannych, dziecięce trupy. Kilkuminutowy fragment bitwy w której - obok żołnierzy - biorą udział dzieci i starcy obojga płci. Trochę szkoda, że właściwej wojny jest tak mało... zwłaszcza w zestawieniu z wątkiem żydowskim. Poświęcono sporo miejsca na relacje pomiędzy żydowską dziewczyną, a młodym nazistą... Ten wątek raczej nużył. Nie był zbyt emocjonujący ani intrygujący, a sprowadzał się głównie do igrania z dziecięcymi wyobrażeniami chłopca (zbyt duża różnica wieku). Pojawił się także wątek homoseksualny aczkolwiek jedynie delikatnie zarysowany i w sferze domysłów.

Reżyser chciał pokazać Niemców od ich ludzkiej strony oraz szaleństwo systemu, w którym ludzie szli na śmierć z zapałem i uśmiechem na ustach.

Aktorsko było dobrze jeżeli chodzi o główne postacie. Co do dzieci - zagrały dobrze. Jedynie chłopak nie radził sobie w scenach żalu... ale dziecięcy aktorzy mają swe ograniczenia.

Największy i najbardziej nieoczekiwany pozytyw filmu? Ekipa postarała się w kwestii broni i umundurowania. Czegoś takiego po tego typu produkcji (nie będącej zasadniczo filmem wojennym) się nie spodziewałem. Jedna z dziewczyn trzyma w swym ręku MP 3008! Niemcy walczą w feldbluse M44 w tym pięknym zielonym kolorze z ostatniego okresu wojny, ale wielu ma na sobie także bluzy maskujące. Ciężarówki pomalowano w trójbarwny kamuflaż... W filmie nie zabrakło także Sowietów oraz Amerykanów (w jednym mieście) - tych ostatnich ubrano w zielone mundury M43. Fajnie... choć ze względu na małą ilość scen batalistycznych zbyt długo nie są obecni na ekranie.

Warto obejrzeć jeżeli nic ciekawszego nie ma w ofercie.

Martin von Carstein

Wow dzieki , niezla recenzja , duzo mowi o filmie zamiast jak zwykle opowiadac swoje emocje , tutaj mamy wlasciwa recenzje

ocenił(a) film na 7
Odette_Ode

Dziękuję. :)

ocenił(a) film na 9
Martin von Carstein

Też mi się film podobał. Początek boki zrywać ze śmiechu, a pod koniec chwyta za serce. Warto obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones